Przejdź do stopki

Ratusz w Muszynie

Treść

Ratusz został wzniesiony na ruinach piwnic, w których setki lat temu składowano wina i towary przywożone węgierskim szlakiem. W piwnicach pod Ratuszem skrywa się odtworzone więzienie na które natrafili archeolodzy podczas badań w   2015 r.  Towarzyszy mu sala tortu z bogatą ekspozycją narzędzi kaźni. Na turystów czeka Centrum Informacji Turystycznej, pijalnia wody mineralnej oraz stylowa kawiarenka.

Wybudowany w latach 2019-2021 w miejscu istniejących reliktów archeologicznych ratusz muszyński, swoją architekturą nawiązuje do innych XIX-wiecznych tego typu obiektów w Galicji i stanowi harmonijny układ kompozycyjny z otaczającymi go XX-wiecznymi kamieniczkami mieszczańskimi.

Budynek ratusza, rewitalizację Rynku oraz ulic przyległych zrealizowano ze środków Unii Europejskiej, muszyńskiego samorządu,  przy wydatnym udziale finansowym Spółki z o.o. Muszynianka.

Zwiedzanie: bezpłatne

Godziny otwarcia:
w sezonie codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00 (godziny fukcjonowania Centrum Informacji Turystycznej oraz możliwość zwiedzania piwnic pod Rynkiem).

Kawiarnia i pijalnia wody mineralnej czynna w godz. od 11.00 do 19.00.

Warto wiedzieć:
- obiekt posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową

- w obiekcie znajduje się winda

- w obiekcie mieści się Centrum Informacji Turystycznej, kontakt:
tel. +48 18 534 91 61
e-mail: cit@muszyna.pl