Przejdź do stopki

Oferta dla dorosłych

Treść

TWOJA PASJA CZEKA, AŻ DOGONI JĄ ODWAGA…

Isabelle Lafleche

 

OFERTA CENTRUM KULTURY I CZYTELNICTWA MiGU MUSZYNA  DLA DOROSŁYCH

 

 Zajęcia taneczne

 

 

 

Warsztaty/Prelekcje

 ⦁ Warsztaty artystyczne dla seniorów.

 ⦁ Warsztaty ceramiczne dla dorosłych

 ⦁ Warsztaty rękodzielnicze

 ⦁ Prelekcje tematyczne/Akademia seniora – współorganizacja zajęć

 

 

ZESPOŁY

(instruktor Robert Hadała)

 

ZESPÓŁ "MUSZYNA BAND"

Zespół instrumentalny, który w repertuarze posiada utwory z gatunku muzyki rozrywkowej, patriotycznej oraz religijnej. Instruktorem zespołu jest Robert Hadała. 

 

 

KAPELA REGIONALNA "MUSZYNIACY"

Kapela Regionalna Muszyniacy na stałe związana z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Muszynie powstała w 1974 r. w chwili gdy w Muszynie tworzył się również Regionalny Zespół Muszyniacy. Od tego czasu kapela nieprzerwanie kultywuje muzyczne tradycje regionu. W swoim repertuarze posiada utwory ludowe, biesiadne, folkowe oraz okolicznościowe. Obecny skład zespołu utworzony został w 1990 r. a instruktorem prowadzącym został Robert Hadała , który sprawuje tę funkcję do dnia dzisiejszego.

 

 

ZESPÓŁ REGIONALNY "MUSZYNIACY"

Początki zespołu sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Zespół powstał dokładnie w 1974 r. Od tej chwili kultywując muszyńskie tradycje, Muszyniacy uświetniali wszystkie ważne wydarzenia na terenie całej gminy, występowali w zaprzyjaźnionej Słowacji a także w różnych miastach w Polsce. Początki lat 90 - tych przyniosły zmiany… na straży muszyńskiego folkloru pozostała Kapela Muszyniacy - która o muszyńskiej tradycji nie zapominała, dzięki czemu ta muszyńska nuta nie zaginęła. Jednak tęsknota za muzyką muszyńską była tak ogromna, że w końcu po wielu latach w roku 2015 Muszyniacy po długiej artystycznej przerwie reaktywowali zespół i powrócili ze swoją muzyką .do stęsknionych słuchaczy.

 Zespół występuje w strojach mieszczańskich nawiązujących do tradycji muszyńskich.

 

Instruktorami zespołu są Robert Hadała oraz Marian Adamczyk a wykonawcy to zakochani w Muszynie mieszkańcy, którym w duszy ciągle gra ta muszyńska nuta.

 

 

 

 

Lista zajęć dla dorosłych prowadzonych w Centrum Kultury i Czytelnictwa MiGU Muszyna.

⦁ Zespół instrumentalny „Muszyna Band”

⦁ Zespół wokalno-instrumentalny „Muszyniacy”

⦁ Kapela Regionalna „Muszyniacy”.

⦁ Warsztaty artystyczne dla seniorów.

⦁ Akademia seniora – współorganizacja zajęć 

⦁ Zajęcia ceramiczne/garncarskie.

 

*Szczegóły u instruktorów oraz w siedzibie Centrum Kultury i Czytelnictwa MiGU Muszyna, Dwór Starostów, ul. Kity 17, Muszyna